Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Hastalar İçin Okunacak Dua

Hastalar İçin Okunacak Dua
Reklam

HASTALAR İÇİN OKUNACAK DUA
Abdullah ibn-i Mes’ud (Radıyallahu Anh)’dan rivayet edildiğine göre, kendisi bir hastanın kulağına okudu da, hasta iyileşti. Bunun üzerine Hz. Peygamber (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem):  “Onun kulağına ne okudun?” diye sordu. Abdullah ibn-i Mes’ud (Radıyallahu Anh): “Mü’minun suresinin 115. ayetinden surenin sonuna kadarki dört ayeti okudum.” dedi. Hz. Peygamber (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurdu:
“Eğer bir adam tam bir inanç ve kesin bir bilgi ile bunları bir dağ üzerine okusaydı, dağ yok olurdu.” (Ebu Davud, İbn Sünni)
Hz. Aişe (Radıyallahu Anha)’den rivayet edildiğine göre, Hz. Peygamber (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)’e bir hasta getirildiği zaman Allah’a dua eder ve şöyle derdi:
Ey insanların Rabbi! Bu hastalığı gider, şifa ver. Sen şifa verensin. Senin şifandan başka bir şifa yoktur. Öyle şifa ver ki; hiçbir hastalık bırakmasın.” (Buhari, Müslim, Ebu Davud)
Hz. Ali  (Radıyallahu Anh)’den şöyle rivayet edilmiştir:
“Hz. Peygamber (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) bana şu sözleri telkin etti ve bana sıkıntı hali geldiği zaman onları söylememi emretti:
“Büyük olan, Kerim olan Allah’tan başka ilah yoktur. O, noksanlıklardan münezzehtir. Büyük Arş’ın Rabbi olan Allah her şeyden yücedir. Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.”
Bu duayı Hz. Ali (Radıyallahu Anh)’den rivayet eden Abdullah ibn-i Cafer bu duayı ateşli hastalara üfürürdü. (Ahmed bin Hanbel, Nesai, İbn Hıbban)
Hz. Peygamber (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:
“Henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eden bir mü’min yedi defa şu duayı okursa muhakkak afiyet bulur:
“Büyük Allah’tan, büyük Arş’ın Rabbi olan Allah’tan sana şifa vermesini istiyorum.” (Ebu Davud, Tirmizi, Ahmed bin Hanbel)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rowena dedi ki:

    Sitenize her sabah girdiğimde bfcyfck bir mutlulukla ae7ıyorum. Bana cok huzur vreoyir bu site Allah razı olsun sizden ve emeği gee7en herkesten. Benim de manevi cok sıkıntım var. c7ocuklarıma bana ve eşime e7ok dua edin. Huzur istiyorum